دوره حرفه ای متخصص Next.js

مدت : ۴۰ ساعت

تعداد دانشجو : ۳۴۸
پشتیبانی نا محدود - مربی محور
لایو های هفتگی با دانشجویان
۱,۸۸۹,۰۰۰تومان

ویژگی های دوره

توضیحات

نکست جی اس (Next.js) چیست ؟

js یک فریمورک فول استک مبتنی بر ریکت هست برای تولید وبسایت ها و وب اپلیکیشن های تحت وب با سرعت و عملکرد بهتر. به طور خلاصه، Next.js همان ریکت هست به علاوه چندین ویژگی قدرتمند دیگر، یعنی تمام مفاهیم React.js همچنان در Next.js هم استفاده می شود. برخلاف کتابخانه ریکت، نکست یک فریمورک هست و اکثر ابزارهایی را که نیاز داریم، خود نکست آماده دارد. به کمک نکست میتوان همزمان بک اند را هم توسعه داد و این ویژگی نکست را خیلی متمایز کرده است.

آیا با یادگیری نکست، از ریکت بی نیاز میشیم ؟

قطعا خیر! تمام مفاهیم ریکت مثل (کامپوننت، life cylcle کامپوننت ها، هوک ها، استیت و...) همچنان در Next.js استفاده میشه. پس ریکت دقیقا پیش نیاز Next.js هست و برای تسلط خوب در Next.js باید ابتدا ریکت را خوب فرا بگیرید.

آیا باید همیشه از نکست استفاده بشه ؟

خیر! هدف مهم نکست جی اس بهبود عملکرد برنامه (performance) و بهینه سازی برای موتور های جست و جو (SEO) هست. از آنجایی که سئو هدف مهم هر کسب و کاری هست، پس هر برنامه ای که نیاز به سئو داشته باشه، اولین انتخاب شما قطعا نکست خواهد بود. اما در برنامه های داخل سازمانی یا پنل های ادمین و کاربر و یا هر برنامه ای که نیازی به سئو نداشته باشه، استفاده از ریکت مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

چرا باید Next.js را یاد بگیریم؟

همانطور که بالاتر اشاره کردم، هدف هر برنامه ای ارائه خدمات به کاربراش هست و باید برنامه شما به دست کاربر هدف برسه. بهینه سازی در موتورهای جست و جو مثل گوگل، قطعا بهترین کانال برای پیدا کردن مخاطب هدف هست و این یعنی سئو. یکی از هدف های استفاده از نکست جی اس بهبود سئو و عملکرد برنامه هست و این جذابیت این فریمورک را روز به روز بیشتر میکند.

چرا این دوره آماده شد؟

مطالب ارائه شده در این دوره حاصل تجربه بیش از 5 سال فعالیت تخصصی در برنامه نویسی وب و انجام پروژه ها و چالش های متنوع هست. در تمام این مدت خلا های یادگیری حوزه فرانت و چالش های پروژه های واقعی را شناسایی کرده ام. بنابراین یک دوره کاملا پروژه محور و حرفه ای برای شما آماده شده است تا بتوانید هم در شرکت ها به سطح حرفه ای تری برسید و هم اینکه پروژه های با عدد های بالاتری انجام دهید.

وجه تمایز این دوره چی هست؟

هر آموزشی که بر اساس انتقال تجربه باشد، می تواند بسیار ارزشمند باشد. چون شما با یک هزینه جزئی تجربه یک نفر دیگر را به دست می آورید. البته دانشجو با دوره های سطحی و صرفا مباحث تکراری روبرو شده است، بنابراین تصمیم گرفتم که در بخش های اول دوره، مفاهیم مهم و کاربردی Next.js را به صورت دقیق بیان کنم. سپس در قدم های بعدی در طی دو پروژه فول استک به همراه بک اند و دیتابیس واقعی، تمام چالش هایی را که مهم هست، با رعایت تمام جزئیات آموزش داده شود.

چه مباحث پیشرفته ای در دوره آموزش داده شده است؟

ابتدا تمام مفاهیم مهم Next.js آموزش داده می شود. در طی پروژه ها؛ فرآیند هایی از قبیل Nested dynamic routes, Filter, Search, Sort, Category, Pagination Authentication, Authorization, SSR, SSG, Dynamic SSR/SSG, به صورت کاملا کاربردی گفته شده است.

آیا همین دوره نکست کافی خواهد بود؟

مطمین باشید که اولین و آخرین دوره نکستی هست که شرکت خواهید کرد. تمرین ها و پروژه های این دوره فرآیند یادگیری شما را تکمیل می کند. دوره حرفه ای متخصص Next.js، به صورتی طراحی شده است که نه تنها شما را به بازار کار برساند، بلکه برای کسایی هم که سابقه کاری دارند، بتواند مفید باشد.

پشتیبانی دوره به چه صورتی هست؟

این دوره پشتیبانی منحصربفرد دارد. پشتیبانی به صورت گروه های ویژه تلگرامی هست و فقط خودم جوابگوی هر گونه سوال و ابهام شما چه در مسائل فنی و چه در پروسه استخدامی و رزومه سازی هستم

وبینارهای دوره به چه صورت هست؟

اگه دانشجو احساس کنه، کسی کنارش هست که کل مسیر رو رفته با اطمینان خاطر بیشتری یاد میگیره، در این مسیر تجربه های خودم رو بهش میگم و نمیذارم مسیر اشتباهی بره و یادگیری براش لذت بخش خواهد شد. این دوره یک وبینار داره که در طول دوره برگزار میشه. در این وبینارها مسائل مربوط به فرایند استخدامی، رزومه سازی، نمونه کار و سوالات فنی دانشجویان جواب داده میشه.

ساختار کلی پروژه های دوره به چه صورتی هست؟

دو تا پروژه کامل در این دوره آموزش داده می شود. پروژه اول که یک پروژه Note-App هست که هم فرانت و هم بک اند با خود Next.js توسعه داده شده است. پروژه دوم هم که خیلی پیچیده تر است، دقیقا شبیه صفحه مقالات و محصولات سایت `فرانت هوکس` هست. تمام ریزه کاری مثل دسته بندی، مرتب سازی، صفحه بندی و حتی ایجاد نظرات هم آموزش داده شده است

این دوره برای چه افرادی مفید هست؟

برای تمام کسایی که واقعا قصد جدی دارند تا به یک برنامه نویس وب حرفه ای تبدیل بشوند و با خیال راحت تر وارد بازار کار شوند و یا پروژه های بیشتری انجام دهند، می تواند مفید باشد. هم چنین برنامه نویس هایی که قصد ارتقا دانش خود در حوزه فرانت اند را دارند، میتواند دانش فنی شان را بهبود بخشد.

وجه تمایز تدریس شما چی هست؟

خیلی مهمه که شما با چه ذهیتی و از چه کسی برنامه نویسی را یاد بگیرید. برای من باعث افتخاره که خودم رو معلم بدونم و توی آموزش مساله ای که برام اهمیت داره اینه که توی تدریس همراه دانشجو باشم و همیشه یک مفهوم رو با طرح یک مساله تدریس میکنم. به راه حل ها فکر میکنیم و پیاده میکنیم. مساله رو پیچیده تر میکنیم و با ترکیب چیزایی که از قبل یاد گرفتیم، به بهینه ترین راه حل میرسیم. این مدل تدریس من هست. قطعا پشتیبانی، وبینارها و پروژه محور بودن از ویژگی های این دوره هست که توی هیچ دوره ی برنامه نویسی دیگه ای، وبیناری برای آسان کردن مسیر استخدامی برگزار نمیشه و بعد یادگیری دانشجو سردرگم میشه و میره دنبال دوره های دیگه. این دوره دقیقا جاییه که جلو همه ی این اتفاقات رو میگیره.

بخاطر مبلغ دوره، نمیخواهم در این دوره شرکت نمایم. پیشنهاد شما چیست؟

به دست آوردن هر چیزی بهایی دارد؛ خیلی از هزینه های زندگی به ما برنمیگرده اما شما توی این دوره روی ارتقاء کیفیت زندگی خودتان سرمایه گذاری می کنید. از امروز شروع کنید و روی رشد خودتان و مهارتتان سرمایه گذاری کنید. هر چیز ارزشمندی می‌خواهید به دست بیاورید باید ابتدا بهای آن را بپردازید.

سرفصل ها

سوالات متداول

Next.js یک فریمورک فول استک متنبی بر ریکت برای تولید بهینه تر اپلیکیشن های تحت وب هست. بله نکست جی اس هم فریمورک هست و هم فول استک!

به صورت خلاصه، می توان اهمیت یادگیری نکست جی اس را در دو زمینه توصیف کرد. رفع مشکل سئو اپلیکیشن های متنبی بر ریکت و بهبود عملکرد و سرعت برنامه و توسعه ساده تر است.

هدف نهایی همه وبسایت ها و وب اپلیکیشن ها ارائه خدمات به مشتریان هست. یکی از بهترین کانال های پیدا کردن مشتریان بهینه سازی وبسایت برای موتور های جست و جو هست. این یعنی سئو و اینجاست که نکست جی اس قدرت نمایی می کند و لازمه که به عنوان یه برنامه نویس حرفه ای وب به این فریمورک مسلط باشید.

با Next.js می توان هم فرانت و هم بک اند را همزمان توسعه داد. اما تمرکز نکست جی اس روی فرانت اند هست. اغلب Next.js را برای فرانت به کار میبریم، اما همانطور که از اسمش پیداست یک فریمورک فول استک هست که میتوان داخل خود نکست، بک اند را هم همزمان توسعه داد.

پیش نیازش React.js هست. نکست جی اس مبتنی بر ریکت هست و تمام کدهایی که می نویسیم دقیقا خود ریکت هست به همراه ویژگی های جذاب نکست جی اس. پس لازمه که حتما قبل شروع نکست جی اس به درک خوبی از ریکت رسیده باشید.

بله قطعا! شاید در اکثر پروژه ها از Next.js استفاده بشه، اما همچنان از تمام مفاهیم ریکت مثل هوک ها و چرخه عمر کامپوننت ها به صورت کامل استفاده میشه. علاوه بر توسعه نرم افزارهای داخل سازمانی یا حتی پنل های کاربران و ادمین که نیازی به سئو نیست، می توان از خود ریکت استفاده کرد.

اگر بک اندی که توسعه میدهید با بک اند خود نکست جی اس باشه، نیاز به بک اند دیگه ای نیست و همزمان فرانت و بک را با خود نکست توسعه می دهید. اما اگر صرفا فرانت اند پروژه با نکست جی اس باشه، بک اند به صورت مجزا با هر پلتفرمی میتوان توسعه داد و نهایتا فرانت اند و بک اند به همدیگر متصل شوند.

بله صدرصد و البته دو تا پروژه خیلی کاملا واقعی. پروژه ها هر دو فول استک هست. پروژه اول هم فرانت و هم بک اند توسط خود نکست توسعه داده میشه. پروژه دوم که خیلی پیچیده تر هست، یک پروژه فروشگاه آنلاین به همراه صفحه دسته بندی مقالات و سیتم ایجاد نظرات هست. بک اند پروژه دوم به صورت آماده به شما داده می شود.

قطعا بله، تمام دوره های فرانت هوکس پشتیبانی دارد و وجود یک مربی در سرعت یادگیری شما قطعا اثرگذار هست.

همه ی دوره های فرانت هوکس آپدیت میشه و آپدیت ها به صورت رایگان به پنل شما اضافه میشه

شک نکنید که با یادگیری اصولی Next.js یک قدم بزرگی برای تبدیل شدن به برنامه نویسی حرفه ای وب برداشته اید. در قبال تخصص بیشتر شما، خواهان بیشتری در کامیونیتی بسیار عظیم نکست جی اس هست.

نظرات

ارسال دیدگاه جدید