دوره گیت و گیت هاب

مدت : ۳ ساعت

تعداد دانشجو : ۹۵۰
پشتیبانی نا محدود - مربی محور
لایو های هفتگی با دانشجویان
۲۵۹,۰۰۰تومان

ویژگی های دوره

توضیحات

گیت چیست ؟

فرقی نداره، تازه کار هستی یا حرفه ای، توی تیم هستی یا فریلنسری و یا روی چه پلتفرم توسعه نرم افزار کار میکنی، باید بتونی پروژه هات رو با گیت مدیریت کنی. گیت یک روش برای مدیریت پروژه برنامه نویسی هست که مشخص میکنه چه کسی در چه زمانی و چه قسمتی از کد ها رو تغییر داده.

گیت برای استخدام لازمه ؟

گیت یک ابزار ضروری برای استخدامی هست. شک نکنید که مخصوصا توی تیم باید بتونید با گیت کار کنید. در ادامه دلیلش رو میگم.

گیت هاب و گیت لب چیه ؟

تا حالا به این فکر کردی که اعضاء یه تیم چطوری به کدهای هم دیگر دسترسی پیدا میکنن ؟ شاید خیلیا فکر کنن توی واتس اپ میفرستن. اما اصلا اینکار امکان پذیر نیست، چون باید جایی باشد که همه چیز ضبط بشه و بدونیم که کدوم یکی از اعضا تیم چه فایلی و حتی چه قسمت از فایل را تغییر داده. گیت هاب و گیت لب جاییه که اعضاء تیم سورس کدهاشون رو اونجا با هم به اشتراک میذارن.

چرا گیت لازمه ؟

تصور کن تنها خودت داری کار میکنی، یکی دو روز که میگذره، خودت وسط این همه فایل و کد گم میشی و نمیدونی که چیکارکردی، کدوم قسمت کار میکنه. بعد تصمیم میگیری یه کپی از همه کدهایی که تا الان کار میکنه، بگیری. اسمش رو میذاری فاینال 1، حالا یه هفته از پروژه گذشته و 10 فایل داری به اسم فاینال 1، فاینال 2 و... و هیچ کدوم هم نسخه نهایی نیست. حالا اگه به هر دلیلی خواستی برگردی به یه تغییر خاص توی یه نسخه قبلی کاملا به مشکل میخوری و اینجا متوجه میشی که این روش سنتی جدای از اینکه صرفا تو رو سردرگم میکنه، بلکه کارایی خاصی هم نداره. پس اینجاست که گیت به دادمون میرسه و همه چی رو سرو سامون میده. نگران کپی کدات هم نباش میتونی اینا رو توی گیت هاب بذاری و خیالت راحته که هر بلایی سر سیستمت بیاد، بازم برا همیشه اونجا می مونه.

چرا گیت توی تیم اهمیت پیدا میکنه ؟

جدای از تمام دلایل بالا، توی تیم داستان بیخ پیدا میکنه! چرا ؟ الان میگم بهت. تصور کنیم که نفر A وB روی یه پروژه هستن و از کارهای همدیگه خبر ندارن و اتفاقی هر دوتاشون روی یک فایل خاص دو تا تغییر متفاوت، ایجاد میکنن. حالا چطوری بفهمیم که هر کدوم از این بندگان خدا چه قسمتی رو تغییر دادن ؟ و کد کدوم یکی شون قابل قبول تره ؟ تنها و تنها گیت هست که همه چی رو ضبط میکنه و به کمک گیت و گیت هاب / گیت لب این کار به سادگی مدیریت میشه.

چرا برای استخدام لازمه ؟

جدای از تمام دلایل بالا که گفتم، در فاز توسعه هر کدی که میزنیم نباید به اون نسخه اصلی کد (که مطمین هستیم کار میکنه) آسیب بزنه پس لازم میشه که خیالمون راحت باشه که نسخه منتشر شده و نهایی که الان دست مشتری هست، آسیبی بهش نمیرسه. هر چند که کار تیمی و به اشتراک گذاری کدها اینجا خیلی بیشتر اهمیت پیدا میکنه.

رزومه سازی با گیت هاب

گیت هاب شما، وکیل مدافع مهارت برنامه نویسی شماست. توی رزومه تون باید لینک اکانت گیت هاب تون هم باشه و توی گیت هاب تون نمونه کارا و مینی پروژه هاتون رو بذارید. چون از روی اکانت شما، میزان فعالیت شما، کیفیت کدای شما و سطح نمونه کاراتون به سادگی قابل تشخیصه.

سرفصل ها

سوالات متداول

نه تنها این دوره، همه دوره های آکادمی فرانت هوکس پشتیبانی داره.

بله همه دوره های فرانت هوکس آپدیت رایگان دارند

نظرات

ارسال دیدگاه جدید